Galaxy A42 5G wzbogaci ofertę średniaków Samsunga

Koreańska marka wprowadza na rynek coraz więcej smartfonów 5G, a kolejnym modelem będzie Galaxy A42 5G. Sprzęt pojawi się jednak dopiero na początku przyszłego roku.

Serial Galaxy S20 jest jednym z pierwszych produktów Samsunga, oferującym klientom dostęp do technologii 5G. Sprzedaż tego flagowca nie jest jednak tak wysoka, jak oczekiwałaby tego koreańska marka. Dlatego producent skupia się na modelach ze średniej półki, szczególnie mocno angażując się w rozwój serii Galaxy A.

Według serwisu SamMobile, koncern przygotowuje już model Galaxy A42 5G. Jest to wiadomość dość zaskakująca. Szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że Galaxy A41 miał rynkową premierę zaledwie miesiąc temu.

Na razie wiemy jedynie tyle, że istnienie nowego smartfona potwierdza numer modelowy SM-A426b, oznaczający prawdopodobnie międzynarodowy jego wariant. Specyfikacja techniczna pozostaje póki co tajemnicą. Aczkolwiek nieoficjalne przecieki sugerują obecność 128 GB pamięci użytkowej, czyli dwukrotnie więcej od Galaxy A41.

Skoro poprzednik posiada procesor MediaTek Helio P65, to można założyć, że nowy model również dostanie CPU tajwańskiego producenta. Rozsądnym założeniem byłby MediaTek Dimensity 800. Ale premiera smartfona jest jeszcze dość odległa, więc być może producent wypuści do tej pory jakiś nowy procesor 5G.

Kiedy można oczekiwać premiery Galaxy A42 5G? Raczej nieprędko, gdyż według przecieków nie pojawi się on wcześniej jak na początku przyszłego roku.

Galaxy A42 5G

Źródło

You may also like...