iPhone 12 będzie nagrywał wideo w 4K i 240 kl/s

Najnowsze przecieki sugerują, że iPhone 12 zaoferuje nowe możliwości nagrywania wideo. Smartfon zarejestruje obraz w 4K i aż 240 fps.

Zainteresowanie flagowymi modelami smartfonów w ostatnim czasie nieco się zmniejszyło, do czego w dużym stopniu przyczyniła się pandemia. Konsumenci nie są skłonni do wydawania dużych pieniędzy na topowy model i zamiast tego wolą kupić coś znacznie tańszego. Niebagatelne znaczenie ma tu również fakt, że kolejne generacje flagowców nie różnią się aż tak bardzo od poprzednich, by uzasadniało to ich wymianę.

Producenci starają się więc wprowadzać nowe funkcje, by podnieć aby podnieć ich atrakcyjność i w tej kwestii ciekawie zapowiada się iPhone 12. Co prawda według przecieków, model ten nie będzie miał w pudełku ładowarki i słuchawek, ale za to zaskoczy nas możliwościami filmowania.

iPhone 12

Według doniesień EverythingApplePro, najnowsza generacja smartfona Apple umożliwi nagrywanie w 4K w aż 240 kl/s. Dzięki temu użytkownicy będą mogli tworzyć widowiskowe filmy slow-motion z niezwykle wysoką szczegółowością obrazu. Należy tu wyjaśnić, że standardowo urządzenia mobilne rejestrują w tej rozdzielczości obraz w 30 kl/s. Jedynie niektóre modele flagowe takie jak iPhone 11 Pro, są w stanie nagrywać w 60 fps. To dlatego, że potrzebna jest do tego ogromna moc obliczeniowa, więc nie każdy sprzęt sobie z tym poradzi.

Według źródeł, do uzyskania takiej płynności, Apple zastosuje prawdopodobnie przeplot. Obraz będzie więc rejestrowany w 120 kl/s, a następnie upscalowany do 4K 120 fps.

Źródło

You may also like...