Peachy Printer drukarką 3D dla każdego

Jeszcze do niedawna drukarki 3D były kosztowne i nie każdy mógł sobie na nie pozwolić. Wkrótce staną się jednak powszechne w każdym domu, prawie tak jak drukarki atramentowe.

A to wszystko dzięki projektowi Peachy Printer, który ma na celu stworzenie taniej drukarki 3D dla ludu, a więc urządzenia kosztującego zaledwie 100 dolarów. Co ważne Peachy Printer to nie tylko sama drukarka, lecz także skaner, bez którego nie można nawet myśleć o stworzeniu kopii jakiegoś gadżetu. I to wszystko za cenę niewiele niższą od dobrej drukarki atramentowej, czyli takiej, w której cena tuszu nie równa się cenie całego urządzenia.

Jest jednak pewien haczyk, bo w istocie drukarka nie ma wbudowanego skanera, a jedynie posiada odpowiedni osprzęt do zainstalowania własnej kamery HD, która pełni rolę urządzenia skanującego. Ale te akurat wielu z nas posiada w domu, więc nie jest to problem.

Peachy Printer jest projektem crowfunding, a jego pomysłodawca chciał zebrać 50 tysięcy dolarów, by rozpocząć produkcję tego niewielkiego i bardzo taniego sprzętu. Na razie zebrał już 10 razy tyle ile potrzebował, a do końca zbiórki wciąż pozostało jeszcze ponad dwa tygodnie.

Drukarka może nie wygląda zbyt okazale, ale ważna jest funkcjonalność i koszty zakupu, a w tej kwestii Peachy Printer zostawia konkurencję daleko w tyle.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...