Galaxy S4 w wersji dla aktywnych

Kilka dni temu informowałem o planach Samsunga, dotyczących wprowadzenia na rynek specjalnego wariantu modelu Galaxy S4 o nazwie Active, przeznaczonego dla osób szczególnie aktywnych. Teraz wiemy już na pewno, że ten model pojawi się w sklepach latem tego roku.

Galaxy S4 Active, to jak sama nazwa mówi, słuchawka skierowana do osób aktywnych, uprawiających sporty w tym także wodne. Obudowa tego modelu została przeprojektowana, a więc wzmocniono ją uodparniając na wodę oraz pył. Dodano także specjalny tryb pracy kamery do zdjęć podwodnych.

Obudowa będzie tyle wytrzymała, że smartfon może przebywać pod wodą na głębokości jednego metra, do 30 minut. Zapewnia też lepszą ochronę przed pyłem i piaskiem, niż Xperia Z. Jednak najciekawszą cechą tego smartfona jest specjalny tryb kamery Aqua, dzięki któremu zdjęcia i filmy wykonywane pod wodą za pomocą 8 Mpix kamery, mają być znacznie lepsze.

Wzmocnienia obudowy nie pozostały bez wpływu na wagę słuchawki. Galaxy S4 Active waży 151 gram, czyli o 21 więcej, w porównaniu do standardowego modelu. Jest też od niego o 1,2 mm grubszy. Jeśli chodzi o parametry techniczne, to pozostaną bez większych zmian, a więc nadal będzie w nim instalowany 5-calowy ekran Full HD, 4-rdzeniowy procesor oraz LTE.

Cena Galaxy S4 Active nie została jeszcze ujawniona, natomiast premiera odbędzie się jeszcze tego lata.

Źródło: Computerworld.com

You may also like...