Wikipad trafi do sklepów już za kilka dni

Większość graczy zdążyła już dawno zapomnieć, że istnieje coś takiego jak Wikipad. Ale nie ma się czemu dziwić, w końcu producenci po tym jak ponownie zapowiedzieli tablet w lutym bieżącego roku, od tamtej pory nie dają oznak życia.

Na szczęście projekt nie został wyrzucony do kosza. Wręcz przeciwnie, 11 czerwca trafi na sklepowe półki i będą go mogli tam nabyć amerykańscy gracze. Mieszkańcy pozostałych krajów muszą natomiast uzbroić się w cierpliwość, gdyż premiery na innych rynkach odbędą się znacznie później.

Wikipad to tablet stworzony z myślą o graczach, podobny do Project Fiona Razera, lecz nieco mniej od niego zaawansowany. Sprzęt miał pojawić się w listopadzie ubiegłego roku, lecz jego projektantom nie udało się dotrzymać terminu. Wyrolowali nas też podczas styczniowych targów CES, gdzie mieli pokazać swój gadżet, ale się tam nie pojawili.

Teraz twierdzą, że Wikipad jest już gotowy i zamierzają go sprzedawać w cenie 249 USD. A dodam, że jest to tablet wyposażony w 7-calowy ekran oraz specjalne, odłączane akcesorium będące kontrolerem do gier, wyposażone w fizyczne przyciski oraz analogowe gałki.

Pod maską tego gadżetu siedzi Tegra 3 wspierana przez 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB ROM (można ją rozszerzyć kartą microSD), zaś całością zarządza Android 4.1 Jelly Bean. 7-calowa matryca w technologii IPS oferuje nam obraz w rozdzielczości 1280×800 pikseli, a dodatkowo możemy skorzystać z 2 Mpix kamery przedniej, WiFi (802.11n) oraz Bluetooth 4.0.

Cena wydaje się przystępna, a Tegra 3 mimo że nie jest już szczytem możliwości technicznych, wciąż daje sobie radę. Wikipad może więc stać się całkiem niezłą alternatywą dla 3DS, lub PS Vity.

Źródło: Slashgear.com

You may also like...