Starlink Roam satelitarnym internetem dla fanów podróżowania

SpaceX zaprezentowało nową ofertę satelitarnego internetu dla fanów podróżowania. Starlink Roam zastąpi dotychczasową usługę Starlink for RV, umożliwiając korzystanie z sieci poza domem.

SpaceX oferuje kilka rodzajów usługi satelitarnego internetu. Poza propozycją dla domu, w ofercie firmy jest także internet mobilny w postaci Starlink for RV oraz Starlink Marityime. Ten pierwszy adresowany jest do właścicieli kamperów, którzy nie chcieliby podczas podróży tracić kontaktu z siecią, zaś drugi stworzono do użytku na jednostkach pływających.

Amerykańska firma postanowiła jednak wprowadzić pewne zmiany w swej ofercie i zastępuje Starlink for RV nową ofertą Starlink Roam. To oferta skierowana od osób uwielbiających podróżować, którzy często przebywają w miejscach, gdzie dostęp do standardowej łączności jest utrudniony.

Podobnie jak pozostałe formy dostępu do internetowej sieci, ta również nie należy do tanich. Abonament kosztuje bowiem 200 dolarów miesięcznie, jednak to cena sprzętu zwala z nóg. Stacjonarne wyposażenie do korzystania z sieci wyceniono bowiem na 599 dolarów. Gdybyśmy jednak chcieli go używać w podróży, musimy zapłacić za zestaw aż 2500 dolarów.

Oczywiście jeśli ktoś koniecznie chce mieć dostęp do internetu w miejscach oddalonych od cywilizacji, to na razie nie ma dużego wyboru i musi korzystać z oferty SpaceX. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że rosnąca konkurencja pozwoli obniżyć koszty usługi i uczyni ją bardziej dostępną dla ludu.

Starlink Roam
Źródło: SpaceX

You may also like...