Satelitarny internet Starlink możesz teraz zabrać ze sobą w podróż

SpaceX wprowadza do sprzedaży nową usługę satelitarnego internetu Starlink, dostępnego w wersji mobilnej. Stworzono ją przede wszystkim dla fanów podróżowania kamperami.

Oferowany przez firmę SpaceX satelitarny internet Starlink jest usługą stacjonarną. Oznacza to, że można z niej korzystać tylko w miejscu zamieszkania. Zbliżają się jednak wakacje i wiele osób zapragnie wsiąść do kupionego podczas pandemii kampera, by wyruszyć w świat. Specjalnie dla nich SpaceX przygotowało mobilną wersję swej zyskującej na popularności usługi.

Starlink for RV nie wymaga już przywiązania do jednego miejsca. Możemy zabrać ze sobą zestaw w dowolne miejsce i korzystać z niego gdy jesteśmy poza domem. Trzeba jednak pamiętać, że taka usługa jest nieco droższa niż domowa wersja i trzeba za nią zapłacić 135 dolarów, a więc o 25 dolarów drożej. Domowy internet od niedawna kosztuje 110 dolarów miesięcznie.

Dodatkowym minusem jest to, że zasoby sieciowe nie mają priorytetu. To może stanowić pewien problem. Oznacza bowiem, że połączenie może być wolniejsze i przerywane w zatłoczonych obszarach oraz w godzinach szczytu.

Ale są też plusy. Największym z nich jest możliwość czasowego wstrzymania korzystania z usługi, co pozwala kontrolować początek i koniec okresu rozliczeniowego. Kolejnym atutem jest to, że zestaw możemy mieć praktycznie od ręki i nie musimy na niego czekać przez wiele miesięcy. Obecnie okres oczekiwania na zestawy domowe jest bardzo długi, gdyż wysyłka sprzętu ma nastąpić dopiero w przyszłym roku.

Starlink

Źródło

You may also like...