Nowy smartwatch Huawei Watch Ultimate połączy się z satelitą

Huawei zapowiada nowy smartwatch Huawei Watch Ultimate. Urządzenie o nowoczesnej stylistyce, będzie dysponowało funkcją satelitarnej łączności, oferowaną m.in. przez Apple.

Apple jako pierwsze wprowadziło w swych smartfonach satelitarną łączność, która już udowodniła swą przydatność, ratując życie mężczyzny. Inne firmy także podążyły w tym kierunku, wyposażając własne urządzenia w podobną funkcję. Niedawno mieliśmy okazję zapoznać się z modelami Cat S75 oraz Motorola Defy 2, wyposażonymi w podobną technologię MediaTeka.

Okazuje się jednak, że satelitarna łączność wkrótce przestanie ograniczać się tylko do smartfonów, gdyż zawita również do smartwatchy. Huawei rozpoczyna bowiem promowanie w chińskich mediach społecznościowych nowego zegarka Huawei Watch Ultimate.

Póki co niewiele wiemy na jego temat. Z materiałów promocyjnych wynika jednak, że jest to prawdopodobnie zupełnie nowy sprzęt, nie zaś kolejna generacja któregoś z istniejących modeli. Jego najciekawszą funkcją będzie jednak satelitarna komunikacja znana już ze sprzętu Apple oraz urządzeń z Androidem. Zegarek zapewne umożliwi więc przesyłanie oraz odbieranie krótkich wiadomości tekstowych.

Wkrótce poznamy wszystkie szczegóły techniczne nowego sprzętu, gdyż na 23 marca chiński gigant zaplanował event, na którym zaprezentuje nowe produkty. Wówczas powinniśmy poznać jego pełne możliwości, a także dowiemy się ile będzie kosztował oraz kiedy pojawi się w sprzedaży. Trudno jednak powiedzieć, czy producent zamierza ograniczyć jego dostępność tylko do rynku chińskiego, czy też będzie go można nabyć również w Europie.

Huawei Watch Ultimate
Źródło: Huawei

You may also like...