Problemy z Nexusem 6P wciąż nierozwiązane

Od kilku miesięcy posiadacze Nexusów 6P mają problem z wyłączaniem się ich smartfonów, bez żadnego wyraźnego powodu. Wygląda na to, że będą musieli uzbroić się w cierpliwość, gdyż na razie wada ta nie zostanie naprawiona.

Patrząc na specyfikację smartfonów z rodziny Nexus, można by pomyśleć, że jest to świetny sprzęt, który będzie nam dobrze służył. To jednak tylko pozory, gdyż niemal każdy kto kupił jedno z tych urządzeń, ma z nim mniejsze lub większe problemy.Dotyczą one m.in., modelu Nexus 6P, który się wyłącza. Kłopoty rozpoczęły się w październiku, po zainstalowaniu na nich najnowszej wersji systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat. Wówczas bez żadnego wyraźnego powodu, smartfony zaczęły się wyłączać gdy poziom baterii spadł w nich do 10-15%. Co ciekawe, w niektórych przypadkach wyłączają się nawet wówczas, gdy akumulator naładowany jest w 60 procentach.

Jest to niewątpliwie bardzo uciążliwa wada, która znacznie utrudnia korzystanie ze smartfona. Co gorsza na razie nie widać żadnego sposobu na jej naprawienie. Użytkownicy twierdzą bowiem, że powrót do Marshmallow w żaden sposób nie rozwiązuje problemu. Pojawiły się więc spekulacje, że przyczyna może leżeć po stronie sprzętu, nie zaś oprogramowania.Google wprawdzie potwierdziło istnienie problemu, ale skoro sprzedaż Nexusa 6P została już zakończona, nadało mu bardzo niski priorytet, praktycznie zostawiając posiadaczy tego modelu na lodzie. W zasadzie nie ma więc większych szans na znalezienie rozwiązania problemów.

Źródło: 9to5google.com

You may also like...