Problemy z Oreo w Samsungach Galaxy S7 i S7 edge

Samsung zmuszony został do wstrzymania dystrybucji aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla Galaxy S7 i S7 edge. Powodem tej decyzji jest powodowanie zawieszania się obu smartfonów.

Użytkownicy Galaxy S7 oraz S7 edge długo nie nacieszyli się najnowszą wersją Androida. Samsung zdecydował bowiem o czasowym wstrzymaniu dystrybucji nowego systemu dla wymienionych smartfonów.

Z oficjalnego komunikatu zamieszczonego na oficjalnym forum producenta wynika, że dystrybucja aktualizacji została wstrzymana z powodu problemów technicznych. Okazało się bowiem, że w przypadku niewielkiej liczbie smartfonów, aplikacja powoduje przypadkowe restarty sprzętu. Samsung postanowił więc na razie nie udostępniać Oreo, dopóki nie uda się znaleźć przyczyny powodującej niewłaściwe zachowanie się systemu. Producent zapewnia, że dystrybucja zostanie wznowiona tak szybko jak to możliwe, nie podając jednak konkretnej daty.

Przypomnę tylko, że Android 8.0 Oreo dla tych dwóch modeli, pojawił się na początku maja. Dodam też, że podobne problemy techniczne występują nie tylko w Europie. Kanadyjski oddział Samsunga również wstrzymał dystrybucję z tego samego powodu.

Galaxy S7

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...