Produkcja iPhone’a 6c ruszy już w styczniu

Od kilku tygodni słyszymy o planach Apple dotyczących wprowadzenia na rynek mniejszej i tańszej wersji smartfona. Nowe informacje sugerują, że produkcja iPhone’a 6c może ruszyć już w przyszłym miesiącu.

Apple wkrótce podejmie kolejną próbę wejścia na rynek tanich smartfonów. Poprzednia była wprawdzie nieudana, gdyż iPhone 5c był zbyt plastikowy i niewiele tańszy od modelu iPhone 5, więc prawie wcale się nie sprzedawał. Koncern planuje jednak powtórzyć ten pomysł i w przyszłym roku wprowadzi do sklepów iPhone’a 6c.

Smartfon będzie posiadał 4-calowy ekran, a więc ma być znacznie mniejszy od obecnie sprzedawanych modeli, który będzie chroniony szkłem 2.5D. Wygląd produktu ma być taki sam jak iPhone’a 5c, natomiast jego sercem będzie znacznie lepszy procesor A9 wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz 8 Mpix aparat tylny. Energii do pracy dostarczy bateria o pojemności 1642 mAh (poprzednik miał 1570 mAh).

Zobacz tanie smartfony

Produkcja iPhone’a 6c ruszy już w przyszłym miesiącu, ale nie powinniśmy się raczej spodziewać przystępnej ceny. Wprawdzie nie została jeszcze ustalona, lecz eksperci szacują, że wyniesie 600 dolarów, czyli około 2300 zł. Za podobne pieniądze można jednak kupić wiele znacznie lepszych smartfonów z Androidem, więc na pewno nie będzie to sprzęt, który pozwoli Apple powalczyć o udział w rynku tańszych urządzeń.

Źródło: Mydrivers.com

You may also like...