Microsoft pracuje nad mniejszym Xboxem One

Xbox One pod względem sprzedaży plasuje się daleko w tyle za PlayStation 4, a wszelkie działania Microsoftu zmierzające do zmiany tej sytuacji, nie przynoszą na razie efektu. Koncern wpadł więc na pomysł wprowadzenia na rynek nowej, mniejszej wersji konsoli pozbawionej napędu Blu-ray.

Media donoszą, że w przyszłym roku do sklepów trafić może zupełnie nowy model konsoli Xbox One, który będzie bezpośrednim rywalem dla urządzenia Apple TV. Konsola zostanie pozbawiona napędu Blu-ray, zaś wszelkie treści będą na nią pobierane bezpośrednio z internetowej sieci, czyli z Windows Store. Tam też pojawi się nowa kategoria aplikacji przeznaczonych dla typowych casuali, pozwalająca jeszcze efektywniej rywalizować z Apple TV, który od października tego roku, również posiada takie aplikacje.

Na chwilę obecną nie wiemy, czy nowy Xbox One Mini będzie współpracował z Kinectem, ani też ile dokładnie ma kosztować. Czy taki pomysł mógłby jednak chwycić? To całkiem prawdopodobne. Urządzenie pozbawione napędu, stałoby się wówczas bardziej poręczne i zgrabniejsze, a do tego mogłoby to pozytywnie wpływać na cenę. Na zachodzie i tak wiele osób kupuje gry w dystrybucji cyfrowej, ceniąc sobie wygodę jaką zapewnia taka forma dostępu do mediów, więc brak czytnika płyt Blu-ray przyjęto by tam z radością. Z drugiej strony Microsoft również by na tym skorzystał, gdyż odeszłyby koszty dystrybucji nośników i więcej pieniędzy trafiłoby do Microsoftu oraz producentów gier.

Źródło: Businessinsider.com

You may also like...