Project Ara nadal ma szansę na debiut?

W ubiegłym tygodniu informowałem o anulowaniu Projektu Ara, czyli planach stworzenia modularnego smartfonu. Google, które zajmowało się tym pomysłem, postanowiło odłożyć go na półkę.

Nie oznacza to jednak definitywnego końca planów stworzenia takiego urządzenia. Dan Makoski, pomysłodawca Project Ara uważa bowiem, że na rynku wciąż jest miejsce dla takiego sprzętu i wcale nie zamierza rezygnować z jego stworzenia.Projektant jest rozczarowany tym, w jaki sposób Google potraktowało jego koncepcję. Mimo decyzji firmy z Mountain View jest przekonany, że takie urządzenia mają przyszłość, dlatego nawiązał współpracę z firmą Nexpaq i zamierza nad nimi dalej pracować. Nie podał jednak żadnych szczegółów technicznych nowego urządzenia, więc nie wiadomo, czy będzie w takim samym stopniu modularny, jak Project Ara, czy też może jego funkcjonalność zostanie jakość o ograniczona.

Warto jednak dodać, że obecny partner ma spore doświadczenie w projektowaniu modularnych akcesoriów do smartfonów, więc jest spora szansa, że coś z tego wyjdzie.

Źródło: Androidheadlines.comYou may also like...