Project Verify uwolni nas od zapamiętywania haseł

Grupa amerykańskich telekomów wprowadza do użytku manager haseł o nazwie Project Verify. Dzięki temu nie będziemy musieli pamiętać haseł do wszystkich aplikacji.

Każdy z nas korzysta z wielu różnych aplikacji, do których trzeba się logować. Dla bezpieczeństwa nie można do każdej z nich ustalić tego samego hasła, a zapamiętanie ich wszystkich nie jest sprawą łatwą. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się managery haseł, a najnowszą propozycję w tej materii ma grupa amerykańskich operatorów telekomunikacyjnych.

Firmy Verizon, AT&T, Sprint i T-Mobile uruchomiły właśnie Project Verify, czyli manager stworzony specjalnie dla smartfonów. Jego zadaniem jest autoryzowanie użytkownika w różnego rodzaju aplikacjach wymagających loginu. Nie trzeba więc za każdym razem wpisywać unikalnego hasła.

Wprawdzie managery haseł nie mają najlepszej opinii, szczególnie po ostatnich włamaniach, ale ten jest ponoć bezpieczny. Firmy zapewniają, że zastosowano wielowarstwowy system, który chronić ma hasła użytkownika. Do weryfikacji tożsamości użytkownika wykorzystuje m.in., adres IP, dane karty SIM itp., więc teoretycznie nie ma możliwości, by ktoś się pod nas podszył i włamał do używanych aplikacji.

Tego usługi bywają bardzo wygodne, szczególnie jeśli korzystamy z wielu aplikacji wymagających logowania. Dzięki Project Verify nie będziemy musieli już dłużej kłopotać się zapamiętywaniem wszystkich haseł. Używanie programów stanie się więc znacznie łatwiejsze.

Project Verify

Źródło: Verify.verizonacsf.acsitefactory.com

You may also like...