Projektor LG CineBeam tanim pomysłem na kino w domu

LG zapowiedziało przenośny projektor z rodziny CineBeam. Kompaktowy LG CineBeam PH30N, wyświetli obraz o przekątnej 100″ i kosztuje jedyne 400 dolarów.

Niegdyś chcąc stworzyć kino we własnym domu, musieliśmy wydać niemałe pieniądze na odpowiedni sprzęt. Od tego czasu technologia poszła jednak mocno do przodu i projektory są znacznie tańsze, lżejsze oraz dużo wygodniejsze w instalacji.

Mogą więc z powodzeniem zastąpić nam standardowy telewizor, umożliwiając oglądanie filmów i granie na bardzo dużym ekranie.

Jeśli chcemy niewielkim kosztem stworzyć sobie własne kino, powinniśmy zainteresować się najnowszym projektorem LG CineBeam PH30N, zaprezentowanym przez koreańską markę. To budżetowy model, który wyświetla obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, a przekątna obrazu wynosi 100″ i uzyskiwana jest z odległości około 4 m. Jasność sprzętu nie jest jednak najwyższa i wynosi 250 ASNI lumenów, a więc do oglądania potrzeba zaciemnionego pokoju.

Zaletą projektora są jednak jego kompaktowe rozmiary. Sprzęt waży bowiem około 0,5 kg, a jego wymiary o 13 x 13 x 4 cm. Można go więc łatwo przenosić, aby używać w różnych pomieszczeniach.

Nie trzeba się obawiać o źródło światła, gdyż jest bardzo żywotne. Według deklaracji producenta wystarczy na 30 000 godzin pracy. Przekłada się to na około 10 lat pracy po 8 godzin dziennie. Krótko mówiąc nie trzeba będzie nigdy wymieniać. A dodatkowym plusem jest wbudowane złącze USB, pozwalające odtwarzać treści z pendrive’a lub zewnętrznego dysku. Wbudowany moduł bezprzewodowej łączności, umożliwia natomiast wyświetlanie treści przesyłanych ze smartfona.

Niepotrzebne jest również źródło zasilania, gdyż sprzęt ma wbudowaną baterię wystarczającą na 2 godziny pracy. Możemy więc korzystać z niego dosłownie wszędzie, gdyż nie ogranicza nas praktycznie nic.

Nowy projektor LG CineBeam PH30N będzie kosztował 400 dolarów.

LG CineBeam PH30N

Źródło

You may also like...