Projektuj nową broń dla amerykańskiej armii

Amerykańska armia wychodzi z nową propozycją dla technologicznych startupów. W ramach projektu xTechSearch, będą projektować nową broń, walcząc o niemałe pieniądze.

W ostatnim czasie coraz więcej technologicznych firm odmawia współpracy z amerykańskim rządem oraz armią. Wojsko musi więc szukać nowych partnerów, którzy pomogą w projekowaniu uzbrojenia dla armii, dlatego powołało do życia projekt o nazwie xTechSearch.

Jest to swego rodzaju konkurs, skierowany do technologicznych startupów, którego celem jest tworzenie nowych rodzajów wojskowego uzbrojenia. Firmy zainteresowane udziałem w tych zmaganiach, będą walczyć o 200 tys. dolarów nagrody, które otrzymają za najlepszy projekt. A celem konkursu jest stworzenie innowacji dla pocisków rakietowych, artylerii, czołgów oraz nowych technologii dla żołnierzy, “zabójczych w walce na krótki dystans”.

xTechSearch to wynik desperacji amerykańskiego rządu, z którym współpracy odmawia coraz więcej technologicznych firm, więc coraz trudniej wymyślać nową broń. Niedawno głośno było o proteście inżynierów Google, którzy nie chcieli by ich firma pracowała nad rządowym kontraktem o nazwie Project Maven, dotyczącym SI dla wojska. Protesty okazały się skuteczne, gdyż firma z Mountain View zerwała więzi z Pentagonem.

Z rządem nie chcą też współpracować pracownicy Microsoftu i Amazonu. W Microsofcie rośnie bowiem niechęć do udostępniania chmury dla ICE (Urząd Imigracyjny). Z kolei pracownicy Amazonu protestują przeciwko sprzedaży firmowej technologii rozpoznawania twarzy, która miałaby trafić zarówno do ICE oraz innych agencji.

Armia uznała więc, że zamiast współpracować z dużymi koncernami, wywołując w tej sposób wiele protestów, uderzy bezpośrednio do młodych talentów z Doliny Krzemowej. Wkrótce przekonamy się czy nowa strategia przyniesie oczekiwane efekty.

nową broń

Źródło: Mashable.com

You may also like...