Galaxy Note 9 otrzyma zupełnie nową funkcję

Znane źródło przecieków ujawniło spore zmiany, dotyczące nadchodzącego modelu Galaxy Note 9. Samsung zamierza bowiem poważnie udoskonalić rysik S Pen.

Ice Universe jest w ostatnim czasie jednym z bardziej znanych źródeł przecieków dotyczących urządzeń mobilnych. Dzięki swym informatorom może ujawniać wiele ciekawych informacji i właśnie zdradził kolejne szczegóły techniczne nowego flagowca Samsunga.

Tym razem skupił się na rysiku S Pen, który według niego czeka poważna metamorfoza. Przez ostatnie kilka lat, ten element wyposażenia smartfonów z rodziny Galaxy Note pozostawał praktycznie niezmieniony. Producent uznał więc, że czas go unowocześnić i ponoć poszedł w tej kwestii na całość.

Zdaniem Ice Universe, nowa wersja S Pen zostanie wyposażona w technologię Bluetooth, zapewniającą pełniejszą komunikację ze smartfonem. A nie są to bynajmniej jedyne zmiany, jakich można się spodziewać. Rysik otrzyma również głośnik oraz mikrofon, więc będzie go można wykorzystywać jako bezprzewodową słuchawkę do odbierania i wykonywania połączeń.

To wciąż nie wszystkie niespodzianki szykowane przez producenta Galaxy Note 9, gdyż rysik umożliwi również pisanie na fizycznej kartce papieru. A to co na niej napiszemy, dzięki wspomnianej technologii Bluetooth, od razu pojawi się na ekranie smartfona. Poza tym będzie go można wykorzystać także jako zdalny wyzwalacz migawki aparatu, np. podczas robienia zdjęć grupowych. Ponoć otrzyma też miał akcelerometr, co uczyni go przydatnym w grach mobilnych.

Jeśli powyższe informacje okażą się prawdziwe, to czeka nas prawdziwa rewolucja. Aby się jednak o tym przekonać, musimy poczekać do 9 sierpnia, gdyż wówczas nowy smartfon zostanie zaprezentowany.

Galaxy Note 9

Źródło: Allaboutsamsung.de

You may also like...