Przyszłoroczny iPhone dostanie ekran ProMotion 120 Hz

W przyszłym roku iPhone będzie mógł się pochwalić jeszcze lepszym ekranem. Apple wyposaży go w wyświetlacz ProMotion, oferujący odświeżanie na poziomie 120 Hz.

Coraz więcej smartfonów dostępnych w sprzedaży posiada wyświetlacze, których odświeżanie jest wyższe od standardowych 60 Hz. Od przyszłego roku takie ekrany będą oferowały także smartfony sprzedawane przez firmę Apple.

Według niepotwierdzonych doniesień, najnowszy iPhone dostanie wyświetlacz ProMotion, który producent stosuje w swych flagowych tabletach iPad Pro. Nowy ekran będzie miał odświeżanie na poziomie 120 Hz, co przełoży się na znacznie płynniejszy obraz. Takie rozwiązanie ma wiele zalet, przydając się szczególnie podczas czytania stron internetowych oraz przeglądania dokumentów. Zapewnia też wiele korzyści w przypadku gier mobilnych, które działają znacznie płynniej.

Dodam, że obecnie niewiele smartfonów oferuje odświeżanie na poziomie aż 120 Hz. Taką funkcję mają m.in., Razer Phone 1 i 2 oraz ASUS ROG Phone 2. Pozostałe modele oferują tylko 90 Hz, przy czym w niektórych odświeżanie nie jest cały czas na tym samym poziomie. W przypadku Google Pixel 4 jest ono dynamiczne, zmieniając się w zależności od tego co robimy. Przez większość czasu, użytkownik będzie więc miał do dyspozycji jedynie 60 Hz.

Oczywiście nie ma pewności, że w smartfonach Apple 120 Hz będzie dostępne na stałe. Tutaj również może się ono zmieniać.

ProMotion

Źródło

You may also like...