Prototyp składanego iPhone’a ma dwa wyświetlacze

Najnowsze przecieki potwierdzają, że Apple faktycznie pracuje nad składanym iPhonem. Pierwszy prototyp tego urządzenia posiada jednak dwa niezależne wyświetlacze, podobnie jak LG V50.

W zeszłym tygodniu pojawiły się doniesienia sugerujące, iż Apple pracuje nad swym pierwszym składanym smartfonem. Urządzenie ponoć miałoby rywalizować z Samsungiem Galaxy Fold lub Galaxy Z Flip.

To samo źródło podaje teraz nieco więcej szczegółów dotyczących tego projektu. Według niego inżynierowie amerykańskiej firmy mają już gotowy prototyp, który jednak jest zupełnie inny od wspomnianych produktów Samsunga. Urządzenie składa się bowiem z dwóch ekranów połączonych ze sobą zawiasem i przypomina bardziej LG V50 oraz Surface Duo.

Ostrożność Apple w podejściu do tematu składanych smartfonów nie powinna jednak dziwić. Tego typu urządzenia wciąż mają bowiem problemy z jakością wykonania, która sprawia, że wiele osób obawia się kupowania takiego sprzętu. Szczególnie że, kosztuje on niemałe pieniądze.

Tymczasem dwa niezależne ekrany znacznie zwiększają możliwości telefonu, a równocześnie nie przysparzają dodatkowych problemów. Oczywiście nie wiemy czy prototyp zmieni się w przyszłości w gotowy produkt. Apple tworzy bowiem wiele prototypów sprawdzając w ten sposób różne opcje, więc wcale nie oznacza to, że ten projekt trafi na rynek.

Powyższe doniesienia wskazują jednak, że amerykański koncern faktycznie interesuje się tym rodzajem smartfonów i być może wkrótce wprowadzi taki sprzęt na rynek.

Apple

Źródło

You may also like...