LG szykuje swój pierwszy zwijany smartfon

Na przyszły rok LG przygotowuje kilka nowych smartfonów. Jednym z nich jest model o roboczej nazwie Project B, będący pierwszym na rynku zwijanym telefonem.

LG Electronics przy pomocy modelu LG Wing udowodniło, że nadal jest znaczącym graczem na rynku urządzeń mobilnych. Na przyszły rok planuje więc kolejne produkty i zamierza wówczas wprowadzić na rynek kilka zupełnie nowych modeli.

Według przecieków koncern ma w planach flagowca o roboczej nazwie Rainbow, którego można oczekiwać w pierwszym kwartale przyszłego roku. Smartfon będzie nawiązywał do modelu LG V60, a pod jego maską pracować ma Snapdragon 875.

Jeszcze ciekawszym urządzeniem będzie kolejny model z serii Project Explorer o roboczej nazwie Project B. Ten sprzęt będzie równie niekonwencjonalny co LG Wing, lecz jego konstrukcja ma być jeszcze bardziej niezwykła. Będzie to bowiem pierwszy na rynku zwijany smartfon, a jego światowa premiera odbędzie się w marcu.

Koreańska marka posiada w swej ofercie zwijane telewizory, więc kolejnym krokiem będzie wykorzystanie tej technologii również w innych urządzeniach. Wielu jednak ciekawi w jaki sposób urządzenie będzie działało.

To na razie wszystkie informacje dotyczące nowego sprzętu koreańskiej marki. Mamy jednak nadzieję, że w nadchodzących miesiącach poznamy więcej szczegółów. Być może jakieś informacje pojawią się już podczas styczniowych targów CES. O ile rzecz jasna organizatorzy nie odwołają tej imprezy z powodu pandemii.

Project B

Źródło

You may also like...