Samsung szykuje smartfon z Android Go

Samsung pracuje nad swym pierwszym smartfonem z systemem Android Go. Nowy model będzie oferował bardzo podstawową specyfikację i ma być dostępny w bardzo atrakcyjnej cenie.

Samsung będzie kolejnym producentem, który wprowadzi do swej oferty smartfon z najnowszą platformą Android Go. Nowy model już kilka tygodni temu pojawił się w bazie Geekbench, jako sprzęt o numerze modelowym SM-J260G. Sprzęt miałby otrzymać specjalną wersję procesora Exynos 7570 oraz 1 GB pamięci RAM.

Mówi się jednak, że budżetowy smartfon będzie częścią nowej linii tanich telefonów z serii Galaxy J, a jego oficjalna nazwa brzmieć ma Galaxy J2 Core. Ta ostatnia nazwa jest bardzo prawdopodobna, gdyż okazało się, że Samsung zarejestrował właśnie taki znak handlowy w kategorii telefonów. Może to sugerować, że koreański koncern faktycznie użyje go w nowym sprzęcie.

Dodam, że Android Go, to specjalna wersja Androida 8.0 Oreo, zoptymalizowana pod kątem najtańszych modeli smartfonów. Wyposażono ją we wszystkie najważniejsze funkcje Androida, które odpowiednio dopasowano, by działały na sprzęcie ze słabym procesorem oraz 1 GB RAM. System posiada także zoptymalizowane wersje popularnych aplikacji jak Google Maps, Gmail, YouTube oraz wiele innych.

Android Go

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...