Producent paneli do PS 5 na celowniku Sony

Firma planująca produkcję paneli, dzięki którym można było zmienić wygląd PS 5, anulowała wszystkie zamówienia. Jej działalność nie spodobała się bowiem koncernowi Sony, który zagroził podjęciem kroków prawnych.

Projekt najnowszej konsoli PlayStation 5 nie każdemu przypadł do gustu. Duże rozmiary sprzętu oraz domyślna orientacja pionowa mogły zniechęcić część klientów do zakupu nowego sprzętu. Największą wadą konsoli jest jednak dostępność tylko jednego wariantu kolorystycznego.

Na szczęście rozebranie wczesnych egzemplarzy konsoli potwierdziło, że firmowy panel można łatwo zdemontować i zastąpić innym. Część firm oczywiście od razu dostrzegła w tym okazję do niezłego zarobku i zaczęła oferować niestandardowe panele czołowe pozwalające odmienić wygląd konsoli. To nie spowodowało się japońskiemu koncernowi, który postanowił podjąć kroki prawne wobec jednego z przedsiębiorstw oferujących możliwość personalizacji konsoli.

Gigant uznał, że przedsiębiorstwo narusza jej znak handlowy. Wymusił na nim m.in., zmianę domeny z PlateStation5.com na CustomizeMyPlates.com, ale to okazało się jedynie czubkiem góry lodowej. Z firmą skontaktowali się bowiem prawnicy Sony, którzy zagrozili podjęciem kroków prawnych, jeśli nadal będzie sprzedawała panele do konsoli.

Japoński koncern najwyraźniej uznał, że projekt paneli do PS 5 jest jego własnością intelektualną i nikt bez zgody firmy nie może ich produkować. I to pomimo faktu, że patenty na design paneli wciąż oczekują na zatwierdzenie, więc na tę chwilę nie są prawnie chronione.

Takie działania Sony mogą sugerować, że firma sama chce sprzedawać własne panele. Dlatego podjęto działania zmierzające do likwidacji konkurencji.

PS 5

Źródło

You may also like...