Facebook testuje Dark Mode w aplikacji mobilnej

Facebook szykuje się do wprowadzenia trybu Dark Mode do swej głównej aplikacji. Portal rozpoczął właśnie publiczne testy ciemnego motywu.

Portal Marka Zuckergberga już od jakiegoś czasu sukcesywnie wprowadza tryb Dark Mode do swych aplikacji. Nie wiedzieć czemu, dotąd nie wprowadził go jeszcze do swej głównej aplikacji, ale to się wkrótce powinno zmienić.

Jak donoszą źródła, firma właśnie rozpoczyna publiczne testy ciemnego motywu w swej głównej aplikacji. Oczywiście musimy mieć świadomość tego, że na razie nie jest dostępny dla każdego użytkownika smartfonów. Póki co nie wiadomo dokładnie czy portal udostępnia nową funkcję etapami i wystarczy poczekać na jej dostępność. Nie można jednak wykluczyć, że w testach biorą udział jedynie wybrane osoby.

Jeśli chcielibyście sami sprawdzić jak wygląda ciemny motyw, to odpalcie aplikację portalu i wejdźcie do jej ustawień. Tam powinna pojawić się odpowiednia opcja umożliwiająca zmianę jasnego motywu na ciemny. Można wymusić go ręcznie lub też włączyć automatyczną zmianę zależną od ustawie systemu. Pozwala to aktywować włączyć ciemny motyw np., o określonej porze dnia.

Oczywiście trzeba pamiętać, że taka opcja będzie dostępna tylko dla osób, które dopuszczono do testów. Pozostali będą musieli poczekać aż Facebook udostępni Dark Mode dla wszystkich użytkowników. Trudno powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi. Ale skoro rozpoczęto publiczne testy, to raczej nie trzeba będzie długo czekać.

Facebook

Źródło

You may also like...