Użytkownicy smartfonów Samsunga chętniej korzystają z sieci

Samsung ostatnio odnosi same sukcesy. Nie dość, że linia smartfonów Galaxy S sprzedaje się lepiej, niż konkurencyjny iPhone, oraz zajmuje pierwsze miejsce w produkcji smartfonów, to użytkownicy słuchawek tego koncernu, generują w sieci większy ruch, niż posiadacze iPhonów.

Z badań przeprowadzonych przez firmę StatCounter wynika, że w sierpniu bieżącego roku aż 25,7 procenta globalnego mobilnego ruchu w sieci, przypadało na smartfony Samsunga. Na drugim miejscu znalazł się Apple z wynikiem 23,4 procent, zaś na trzecim Nokia, która uzyskała 21,7 procent.

Co ciekawe, rezultat badań wygląda zupełnie inaczej, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko rynek amerykański. Tam bowiem Apple rządzi niepodzielnie i w przypadku USA smartfony tej firmy generują aż 52,2 procent mobilnego ruchu. Dla porównania Samsung i Nokia mają odpowiednio 19 oraz 1,5 %.

Oczywiście raport dotyczy przeglądania witryn internetowych, lecz wyniki pokazują wyraźnie, kto dominuje na rynku. Można śmiało założyć, że raport nie spodoba się szefostwu Apple, tym bardziej że jeszcze do niedawna, to właśnie ten kalifornijski koncern sprzedawał najwięcej smartfonów.

Źródło: Marketwatch.com

You may also like...

1 Response

  1. wazon pisze:

    w końcu uzbierałem na S4 😀 kupiłem go wczoraj. super telefon. troche spory jak na moje dlonie ale idzie sie przyzwyczaic 😀