Wybudował dom we własnej piwnicy

Zimna Wojna była dla Amerykanów okresem ogromnego strachu przed atakiem jądrowym ze strony Rosji. Dlatego wielu z nich budowało pod swymi posiadłościami bunkry licząc się z tym, że mogą zostać zmuszeni do spędzenia w nich wielu lat.

Niektórzy mając świadomość, że bunkier może być ich drugim domem na bardzo długi czas, postanowili zapewnić sobie maksymalną wygodę, urządzając je tak, by przypominały zwykły dom. I tak oto powstał niezwykły schron przeciwatomowy, w którym został zbudowany prawdziwy dom.

Schron wybudowano w 1978 roku pod jedną z posiadłości w Las Vegas. Na zewnątrz znajduje się typowy, dwupiętrowy dom, jakich pełno w okolicy. Znacznie ciekawiej robi się jednak, gdy zobaczymy co znajduje się 8 metrów pod nim. Znajduje się tam bowiem piwnica o powierzchni 1500 m2, do której schodzi się schodami lub ukrytą windą. Na tym dość sporym obszarze znajduje się normalny dom wraz z imitacją podwórka, plastikowymi drzewami, a nawet niewielkim basenem z dwoma jacuzzi.

Najciekawszy jest jednak dom znajdujący się na środku piwnicy. To całkiem obszerna posiadłość, bardzo luksusowo wyposażona, oferująca dwie sypialnie, w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę. Do głównej posiadłości przylega także domek gościnny z jedną sypialnią.

Na podwórku znajdziemy mini pole golfowe z czterema dołkami, wspominany basen z dwoma jacuzzi, a także saunę, parkiet taneczny, bar, oraz grill zakamuflowany w skale. Oświetlenie piwnicy zostało tak zaprojektowane, by imitować światło dzienne i posiada takie ustawienia, jak świt, pełny dzień, zachód słońca oraz noc. Jakby tego było mało, w nocy na suficie migają gwiazdy.

Co ciekawe, dom jest obecnie wystawiony na sprzedaż i można go dostać za 2 miliony dolarów. W dzisiejszych czasach, gdy świat ogarniają nowe konflikty zbrojne, taka inwestycja może być bardzo przydatna.

Źródło: CNN.com

You may also like...