Prototypowy smartfon Microsoftu na zdjęciach

W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające prototypowy smartfon Mirosoftu. Model z ekranem o bardzo wąskich ramkach, nie wszedł jednak do sprzedaży.

Dziś informowałem, że Microsoft całkowicie rezygnuje z dalszego rozwoju platformy Windows 10 Mobile oraz wspierania jej w zakresie sprzętu. Informacja pojawiła się po tym, jak HP ogłosiło rezygnację z dalszej produkcji urządzeń z rodziny HP Elite x3, ze względu na brak należytego wsparcia ze strony giganta.

Wygląda jednak na to, że obecność Microsoftu w tym sektorze rynku mogła jednak wyglądać zupełnie inaczej. Firma z Redmond miała bowiem parę fajnych pomysłów na sprzęt, których realizacja przyciągnęłaby klientów. Jeden z tych smartfonów, który nigdy nie wszedł do sprzedaży, możemy teraz obejrzeć na zdjęciach opublikowanych przez Windows Central.

smartfon

Fotografie przedstawiają prototyp skasowanego modelu Lumii, który jak widać ma ekran otoczony bardzo wąską ramką. Model ten nie ma oficjalnej nazwy, ale mówi się, że jest to prekursor telefonu, który potem stał się Lumią 435. Jest to sprzęt z 2015 roku, a tymczasem bezramkowa konstrukcja stała się standardem dopiero w 2017 roku. Innymi słowy, Microsoft mógł wyprzedzić wszystkich rywali i być może osiągnąć spory sukces.

smartfon

Niestety nie w przypadku modelu widocznego na zdjęciach. Choć ekran rozciąga się niemal na cały front telefonu, to jego specyfikacja techniczna jest bardzo słaba. Smartfon posiada 5-calowy wyświetlacz 720p, Snapdragona 200 z 4 GB RAM oraz 5 MP tylny aparat.

Z takim wyposażeniem nie zrobiłby więc furory. Ale gdyby podobną konstrukcję wykorzystać w modelach flagowych, być może sytuacja na rynku urządzeń mobilnych wyglądałaby zupełnie inaczej.

smartfon

Źródło: Windowscentral.com

You may also like...