Microsoft rezygnuje z rozwoju Windows 10 Mobile

Przygodę Microsoftu z rynkiem urządzeń mobilnych, można już uznać za zakończoną. Jeden z dyrektorów potwierdził, że firma przestaje już rozwijać Windows 10 Mobile.

Kilka lat temu, szefostwo Microsoftu widząc szybki rozwój Androida uznało, że dobrym pomysłem będzie wejście na rynek urządzeń mobilnych. Koncern nawiązał współpracę z fińską Nokią i opracował kilka modeli smartfonów oraz mobilną wersję systemu o nazwie Windows Phone.

Realizacja tego planu nie szła jednak tak jak powinna. Producenci sprzętu nie byli zainteresowani tworzeniem nowych smartfonów, zaś brak sprzętu sprawiał, że deweloperzy niechętnie wspierali tę platformę. Po jakimś czasie Microsoft przeszedł więc na Windows 10 Mobile, licząc na to, że integracja z Windowsem 10 pomoże zdobyć rynek.

Ten plan również spalił na panewce i amerykański gigant poinformował właśnie o zaprzestaniu rozwijania tego systemu oraz wspierania go w zakresie sprzętu. Jeden z dyrektorów koncernu Joe Belifore potwierdził w rozmowie z dziennikarzami, że platforma wypada z kręgu zainteresowań Microsoftu. Oznacza to, że wprawdzie nadal będą wychodzić poprawki i aktualizacje bezpieczeństwa, to nie będzie już wprowadzania nowych funkcji oraz nowych telefonów.

Analitycy sugerują, że za kilka lat Microsoft może całkowicie wycofać się z produkcji sprzętu i skupić się tylko na oprogramowaniu. To by oznaczało, że plany wprowadzenia na rynek Surface Phone, nie zostaną już zrealizowane.

Windows 10 Mobile

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...