PlayerUnknown’s Battlegrounds bije własne rekordy

PlayerUnknown’s Battlegrounds jest obecne najpopularniejszą gra na Steamie. W miniony weekend, w ciągu doby bawiło się nią 1,98 mln osób.

PlayerUnknown’s Battlegrounds to prawdziwy fenomen, który z miesiąca na miesiąc podbija coraz więcej serc fanów gier komputerowych. Produkcja wydana w marcu tego roku, w kilka miesięcy sprzedała się w nakładzie 10 mln egzemplarzy, a teraz bije rekordy Steamu.

Jeszcze do niedawna sądzono, że pod względem popularności nic nie pobije DOTA 2, dominującej na Steamie. Tymczasem 8 sierpnia tytuł osiągnął rekordowe 570 tys. osób bawiących się w nim w ciągu weekendu, spychając grę Valve na drugą pozycję. Potem było jeszcze lepiej, gdyż miesiąc później, ustanowiło własny rekord. W ciągu 24 godzin zagrało w nią 1 342 857 osób. Dla porównania rekord ustanowiony przez DOTA 2 wynosił wówczas 1 295 114 graczy.

Nie było to ostatnie słowo PUBG, gdyż właśnie pobiło kolejny rekord. W miniony weekend grało w nią 1,98 mln osób, czyli 12% wszystkich graczy, którzy tego dnia zalogowali się do Steama. A jeśli chcecie do nich dołączyć, to grę zakupicie tanio na tej stronie.

Warto dodać, że niedawno autorzy gry oddzielili się od swej rodzimej firmy Bluehole Studios, uzyskując niezależność. To pozwoli im jeszcze lepiej skupić się na rozwoju tej produkcji.

Niestety, przynajmniej przez jakiś czas w PlayerUnknown’s Battlegrounds nie zagrają posiadacze PlayStation 4. Microsoft załatwił bowiem wyłączność dla swego Xboxa One i planuje ją znacznie przedłużyć.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Źródło: Gamespot.com

You may also like...