Microsoft zatrzyma PlayerUnknown’s Battlegrounds dla siebie

Użytkownicy PlayStation 4 mogą znacznie dłużej poczekać na grę PlayerUnknown’s Battlegrounds. Microsoft chce na nią przedłużyć wyłączność.

Zapewne zdążyliście zauważyć, że PlayerUnknown’s Battlegrounds, na razie nie jest dostępna na PlayStation 4. Brak jednej z najpopularniejszych gier tego roku na konsoli Sony, to efekt działań Microsoftu. Amerykański koncern nawiązał bowiem współpracę z twórcami i załatwił wyłączność dla swej konsoli Xbox One.

Wyłączność miała być czasowa i obowiązywać tylko na krótki okres. Bloomberg donosi jednak, że Microsoft i Bluehole rozmawiają o jej przedłużeniu. Oznaczałoby to, że popularna gra, na inne konsole nie pojawi się przez bardzo długo. Źródła sugerują bowiem, że wyłączność może zostać rozszerzona również na 2018 rok.

Oczywiście na razie to tylko spekulacje i żadna z firm nie komentuje tych doniesień. PlayerUnknown’s Battlegrounds jest jednak niezwykle popularną produkcją i jeśli Xbox One będzie mieć na nią wyłączność, to może to w sprzedaży konsoli. A biorąc pod uwagę zbliżający się okres świąteczny, byłoby to dla Microsoftu niezwykle korzystne.

Dodam, że jeśli nie macie jeszcze nadal tej gry, to w atrakcyjnej cenie zakupicie ją w tym sklepie.

PlayerUnknown's Battlegrounds

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...