Google Assistant zidentyfikuje słyszaną piosenkę

Google wzbogaca swego cyfrowego asystenta o nową funkcję. Od teraz Google Assistant potrafi zidentyfikować piosenkę, którą aktualnie słyszmy.

Rynek aplikacji na Androida jest bardzo szeroki i jest na nim mnóstwo narzędzi zaspokajających przeróżne potrzeby. Można więc znaleźć sporo programów służących m.in., do identyfikacji słyszanych piosenek lub oglądanych programów telewizyjnych.

Google postanowiło jednak włączyć taką funkcję również do swego cyfrowego asystenta. Należy tu zaznaczyć, że Google Search już od dawna oferuje możliwość identyfikacji piosenek odtwarzanych wokół nas. Niestety, kiedy Google Assistant jest uruchomiony, funkcja ta nie działa. Teraz pojawiła się aktualizacja narzędzia, która to zmienia i użytkownicy asystenta mogą go poprosić o podanie tytułu i nazwiska wykonawcy słyszanej piosenki.

Nie wiadomo dlaczego Google dopiero teraz zdecydowało się na udostępnienie tej funkcji, ale być może ma to związek z premierą Google Pixel 2. Jak wcześniej wspomniałem, smartfon posiada funkcję nasłuchu, która automatycznie identyfikuje piosenki.

Używanie jej w parze z asystentem zapewni użytkownikom dostęp do dodatkowych szczegółów dotyczących utwororu, więc może właśnie o to chodziło.

Google Assistant

Źródło: Androidpolice.com

You may also like...

2 komentarze

  1. superhater pisze:

    smartfon posiada taką funkcję czy aplikacja..