Samsung Pay Mini potwierdzone

Wniosek dotyczący zarejestrowania nowego znaku handlowego złożony w Biurze Własności Intelektualnej Unii Europejskiej potwierdza, że Samsung planuje uruchomić usługę mobilnych płatności Samsung Pay Mini. Ta wersja przeznaczona jest dla wszystkich smartfonów.

Mobilny system płatności Samsung Pay jest wprawdzie najnowocześniejszą tego typu usługą na rynku, jednakże jej użyteczność jest mocno ograniczona, gdyż działa tylko na flagowych smartfonach z rodziny Galaxy.Koreański koncern chciałby rozszerzyć jej zasięg i aby to zrobić musi zwiększyć liczbę urządzeń, na których system płatności będzie dostępny. Pracuje więc nad nową wersją systemu o nazwie Samsung Pay Mini, która będzie dostępna dla wszystkich smartfonów z Androidem, ale również dla urządzeń korzystających z platformy iOS.

Dotychczas system nie został jeszcze ogłoszony, jednak teraz mamy oficjalne potwierdzenie tego, że powstaje. Jest nim wniosek o rejestrację nowego znaku handlowego o nazwie Samsung Pay Mini, złożony w Unii Europejskiej, który opisuje system mobilnych oraz internetowych płatności.

Samsung Pay Mini przeznaczony jest do współpracy z urządzeniami, które nie posiadają technologii MST (Magnetic Secure Transmission), a więc nie tylko ze smartfonami OEM wyposażonymi w Androida, ale również z iPhone’ami.

Nowy system płatności prawdopodobnie zostanie zaprezentowany już 2 sierpnia na evencie Unpacked, który zostanie zorganizowany w Nowym Jorku. To właśnie tam odbędzie się także oficjalna prezentacja Galaxy Note 7.

Źródło: Galaxyclub.nlYou may also like...