iPhone 8 z funkcją cichych powiadomień

Niemal każdego dnia pojawiają się nowe wieści dotyczące modelu iPhone 8. Najnowsze informacje wskazują na obecność systemu cichych powiadomień, sprzężonego z laserowym skanerem 3D.

Ostatnio coraz częściej mówi się, że nowy smartfon firmy Apple posiadać ma laserowy skaner 3D, który rozpozna twarz właściciela. Technologia ma być tak funkcjonalna, że skaner będzie działać nawet wówczas, gdy telefon leży na stole.

Dowiadujemy się jednak, że odblokowanie telefonu oraz autoryzowanie płatności w Apple Pay, to nie jedyne funkcje tego rozwiązania. Developer Guilherme Rambo, który przyjrzał się oprogramowaniu głośnika HomePod i znalazł tam pewną ciekawostkę. Z kodu wygrzebał informację, że skaner będzie też wyciszał przychodzące powiadomienia.

Technologia ma być ponoć na tyle inteligentna, że zarejestruje kiedy użytkownik patrzy na telefon. Gdy jego wzrok spocznie na urządzeniu, system wówczas wyciszy odgłosy otrzymywanych powiadomień, które czasem mogą być bardzo irytujące.

Informacja jest dość ogólnikowa, więc nie wiadomo dokładnie jak cały system ma działać. Jeśli jednak będzie tak funkcjonalny jak się mówi, wówczas iPhone 8 stanie się bardzo interesującym telefonem.

iPhone 8

Źródło: Twitter.com

You may also like...