Przecieki ujawniają specyfikację składanego Xiaomi J18s

Przecieki ujawniły specyfikację drugiego składanego smartfona firmy Xiaomi. Model Xiaomi J18s będzie miał kamerę ukrytą pod ekranem oraz 90 Hz wyświetlacz.

Na rynku składanych smartfonów dominuje na razie Samsung, który przygotowuje się do premiery najnowszego modelu Galaxy Z Flip3 (https://technogadzet.pl/samsung-galaxy-z-flip3-zadebiutuje-w-sierpniu-w-znosnej-cenie/). Inni producenci zaczynają również zaznaczać swą obecność w tym segmencie rynku urządzeń mobilnych, oferując własne modele.

Xiaomi J18s z różnym odświeżaniem ekranów

W składane smartfony weszła m.in., firma Xiaomi, która w marcu wprowadziła na rynek swój pierwszy model Xiaomi MI MIX Fold. Chińska firma zamierza iść za ciosem i szykuje drugiego składaka o nazwie Xiaomi J18s. Dzięki najnowszym przeciekom udało nam się poznać część jego specyfikacji technicznej.

Według źródła wyświetlacze nowego modelu będą oferowały różną częstotliwość odświeżania. Zewnętrzny ekran będzie miał 90 Hz odświeżanie obrazu, natomiast wewnętrzny tylko 60 Hz. W czasach smartfonów z odświeżaniem wynoszącym nawet 144 Hz nie jest to może dużo, ale najwyraźniej producent uznał, że tak będzie lepiej. Prawdopodobnie chodzi o oszczędność baterii, która musi przecież zasilać dwa wyświetlacze, więc zużycie energii jest tu dużo wyższe.

Potrójny aparat ze 108 MP czujnikiem

Jeśli chodzi o aparaty, to w nowym sprzęcie Xiaomi pojawi się potrójny aparat ze 108 MP głównym sensorem. Będzie także ciekła soczewka z 3-krotnym zoomem optycznym oraz aparat szerokokątny. Z przodu nie zabraknie rzecz jasna kamery do selfie, aczkolwiek jej nie zobaczymy. Producent zamierza bowiem ukryć ją pod panelem wyświetlacza.

Prawdopodobnie firma wykorzysta tu trzecią generację kamery zintegrowanej z wyświetlaczem, którą zaprezentował w sierpniu zeszłego roku. Koncern twierdzi, że technologia pozwala kamerze widzieć przez luki w subpikselach wyświetlacza. Poza tym obszar wyświetlania nad obiektywem aparatu może generować taką samą gęstość pikseli jak reszta ekranu. W ten sposób ekran będzie mógł doskonale ukryć aparat.

Producent deklaruje również, że jakość zdjęć wykonywanych przednią kamerą, nie powinna odbiegać od konwencjonalnych kamer do selfie.

Nie wiemy na razie kiedy Xiaomi J18s pojawi się w sprzedaży, więc trudno będzie na razie zweryfikować opublikowane informacje. Miejmy więc nadzieję, że producent poda wkrótce więcej oficjalnych szczegółów.

Xiaomi J18s
Xiaomi J18s

Źródło

You may also like...