Przeglądarka Edge utraci ważną dla wielu funkcję

Microsoft wycofuje się ze wspierania książek. Po usunięciu sekcji literatury z Microsoft Store, teraz przeglądarka Edge straci możliwość obsługi ebooków.

Nie wiadomo dlaczego, Microsoft wycofuje się z obsługi książek. Na początku kwietnia amerykański koncern oficjalnie ogłosił usunięcie ze sklepu Microsoft Store sekcję, w której mogliśmy kupować oraz czytać literaturę. Możliwość kupowania klienci firmy stracili ostatecznie w lipcu, ale wciąż mogli czytać kupione książki za pośrednictwem przeglądarki Edge. Teraz jednak amerykański koncern odbierze im również tę możliwość.

Koncern z Redmond poinformował właśnie o planach usunięcia z przeglądarki wsparcia dla obsługi formatu ePub. Jest to format wykorzystywany przez ebooki, a to oznacza, że przeglądarka przestanie dłużej pełnić funkcję czytnika książek. Firma potwierdziła, że stanie się to gdy pojawi się nowa wersja Edge oparta na Chromium.

Użytkownicy za jakiś czas będą więc musieli poszukać sobie innego czytnika książek. Nie będzie to na szczęście problemem, gdyż takich aplikacji nie jest mało.

Edge

Źródło

You may also like...