Przenośna elektrownia wiatrowa zapewni prąd na biwaku

Wybierając się na biwak trzeba pomyśleć o zasilaniu do naszych urządzeń, takich jak oświetlenia namiotu, komputera czy też smartfonu. Powerbanki dobre są na krótką metę. Jednak gdy chcemy zostać dłużej wówczas przyda się nam przenośna elektrownia wiatrowa.

Urządzenie nazywa się Trinity Portable Wind Turbine Power Station. Jest przenośną wersją generatorów używanych w farmach wiatrowych, tyle że mocno zminiaturyzowaną. Jeśli jesteśmy amatorami wypraw w miejsca odległe od cywilizacji, wówczas takie urządzenie będzie niezwykle przydatnym towarzyszem podróży, zapewniając nam energię wszędzie tam gdzie się udamy.

Trinity dostępne jest w czterech różnych wersjach i wszystkie posiadają możliwość magazynowania wytworzonej energii. Na przykład model Trinity 50 waży 0,6 kg i wytwarza 50 W, co powinno wystarczyć do czterokrotnego naładowania smartfona. Z kolei model Trinity 400. może napełnić akumulator urządzenia przenośnego nawet 16 razy i świetnie nadaje się do zasilania małego kampera.

A to dopiero drugi z modeli, gdyż w ofercie są jeszcze Trinity 1000 oraz Trinity 2500, które generują 1 kW oraz 2,5 kW, więc można już używać ich do zasilania całego domu. Dodam, że wszystkie modele produkują energię przy prędkości wiatru wynoszącej już 6,4 km/h.

Na Kickstarterze prowadzona jest zbiórka funduszy na rozpoczęcie seryjnej produkcji takich turbin. Najtańszy model kosztuje 399 dolarów, natomiast pozostałe od 999 do 5999 dolarów.

Przenośna elektrownia wiatrowa

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...