Netflix testuje nową funkcję zapewniającą lepsze rekomendacje filmów

Niewielka część użytkowników iOS testuje nową funkcję w aplikacji Netflix, dzięki której rekomendacje filmów, mogą lepiej pasować do naszego gustu. Pochodzą bowiem od ludzi, nie zaś specjalnych algorytmów.

Na rynku platform VoD robi się coraz ciaśniej. Za chwilę wystartuje Disney+ oraz Apple TV+, więc obecnie działające platformy muszą lepiej zadbać o swych użytkowników. Netflix rozpoczyna więc prace nad zupełnie nową funkcją, która powinna zdecydowanie usprawnić system rekomendacji filmów.

Aktualnie opcja ta wykorzystuje specjalne algorytmy, które proponują nam treści na bazie analizy oglądanych filmów i seriali, czytanych recenzji itp. System ten sprawdza się raczej średnio, gdyż rekomendacje rzadko idealnie trafią w nasze gusta, proponując to co chcielibyśmy obejrzeć. Technologia jest bowiem jeszcze wciąż zbyt mało użyteczna, by poznać indywidualne preferencje użytkowników.

Netflix zamierza więc wykorzystać do tego celu ludzi. Niewielka liczba użytkowników platformy iOS, dostała do testowania nową funkcję o nazwie “Kolekcje”. Prezentowane są tam propozycje dobierane przez ludzi, nie zaś maszyny. W nowej opcji znajdziemy wybrane przez ekspertów filmy oraz seriale pogrupowane w oparciu o pewne cechy wspólne. Są to m.in., ton treści, fabuła, gatunek itp. Kolekcje dołączą do istniejących już spersonalizowanych rekomendacji.

Opcja dostępna jest w prawym górnym rogu ekranu aplikacji. Gdy w nią wejdziemy, naszym oczom ukażą się dostępne propozycje, wraz krótkim opisem ich treści.

Przedstawiciel Netflixa wyjaśnił, że to iż opcja przechodzi obecnie testy, wcale nie oznacza, ze wejdzie do powszechnego użytku. Jeśli jednak platforma zdecyduje się na ten krok, to być może wkrótce wszyscy zaczniemy korzystać z opisanej funkcji.

Netflix

Źródło

You may also like...