Apple Watch powie kiedy powinniśmy zostać w domu. Sprzęt zbada jakość powietrza

Nowy patent Apple sugeruje, że w przyszłości Apple Watch będzie mógł zbadać jakość powietrza. Umożliwi mu to specjalnie zaprojektowany sensor.

Apple Watch początkowo projektowany był jako typowy smartwatch, którego rolą jest prezentowanie aktualnego czasu oraz współpraca ze smartfonem. Wraz z kolejnymi generacjami produkt zaczął zyskiwać coraz więcej funkcji związanych z monitorowaniem zdrowia użytkownika. Najnowszy model potrafi m.in., wykonać EKG, a także wykryć upadek posiadacza i powiadomić służby ratunkowe.

Opcje w przeciągu ostatnich lat wielokrotnie udowodniły swą bardzo wysoką przydatność. Uratowały bowiem życie wielu posiadaczy zegarka, u których wykryły obecność poważnych chorób. W niektórych przypadkach ich wczesne wykrycie było niezwykle ważne dla zdrowia pacjenta. Wygląda więc na to, że rozwój produktu nadal podąży w tym właśnie kierunku. Witryna Patently Apple opisuje bowiem kolejny niezwykle interesujący patent, który należy do firmy z Cupertino. Z przedstawionych dokumentów wynika, że w niedalekiej przyszłości na wyposażeniu produktu znajdziemy czujnik gazu wykorzystujący tlenek metalu. Jest to sensor środowiskowy, stosowany w urządzeniach służących do testowania jakości powietrza.

Skoro Apple Watch monitoruje zdrowie użytkownika, to zapewnienie mu informacji na temat jakości powietrza w danym dniu, może być bardzo użyteczne. Jeśli bowiem zanieczyszczenie przekroczy dopuszczalne normy, lepiej będzie zostać w domu, albo założyć maskę jeśli już koniecznie musimy wyjść.

To nie jedyne zmiany, jakie w niedalekiej przyszłości ujrzymy w popularnym smartwatchu. Kolejny patent sugeruje bowiem, że dostanie również obsługę technologii 5G. Patent wskazuje na obecność zupełnie nowych anten, pozwalających korzystać z najnowszej generacji technologii bezprzewodowej łączności.

Oczywiście musimy pamiętać, że Apple każdego roku zgłasza wiele patentów, z których znaczna część trafia na dno szuflady. Opisane technologie mogą być jednak bardzo użyteczne, więc jest duża szansa, że pojawią się w być może nawet w przyszłorocznym modelu zegarka.

Apple Watch

Źródło

You may also like...