Xiaomi opatentowało smartfon z unikalnymi funkcjami

W sieci pojawił się nowy patent Xiaomi przedstawiający pomysł na składany smartfon. Ta koncepcja w nietypowy sposób wykorzystuje przednie oraz tylne aparaty sprzętu.

Xiaomi wciąż nie wprowadziło na rynek składanego smartfona, ale ma za to wiele pomysłów jak takie urządzenie miałoby wyglądać oraz funkcjonować. Jeden z nich przedstawia najnowszy patent, opisujący składany smartfon w nietypowy sposób wykorzystujący wbudowane aparaty.

Większość smartfonów dostępnych na rynku posiada oddzielne przednie i tylne aparaty, które funkcjonują niezależnie od siebie. Co prawda w niektórych modelach można ich używać równocześnie, ale przydaje się to tylko w określonych sytuacjach i na co dzień nie jest stosowane. W pomyśle Xiaomi sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej, gdyż zakłada on, że przednie i tylne aparaty będą się wzajemnie uzupełniały.

Jak zauważycie na załączonych diagramach, składany smartfon posiada dwa moduły aparatów. Pierwszy zawiera dwa aparaty, drugi natomiast tylko jeden i znajduje się po przeciwnej stronie obudowy. Krótko mówiąc pojedynczy pełni funkcję kamery do selfie, zaś podwójny standardowego aparatu głównego. Dzięki odpowiedniej konstrukcji smartfon składa się jednak w taki sposób, że wszystkie aparaty ustawiają się w jednej linii. I mogą wówczas działać jak jeden aparat potrójny.

składany smartfon

Większa liczba sensorów powinna wówczas znacznie podnieść możliwości aparatu z kwestii jakości wykonywanych zdjęć. Oczywiście to tylko teoria, gdyż patent dotyczy jedynie konstrukcji sprzętu i nie zawiera żadnych szczegółów technicznych poszczególnych sensorów. Nie mamy więc pojęcia czy producent zdecyduje się wykorzystać taką koncepcję.

składany smartfon

Sam pomysł jest jednak bardzo ciekawy, gdyż mógłby w przyszłości nieco obniżyć koszty składanych smartfonów.

Źródło

You may also like...