Motorola Moto Z4 nie może liczyć na Androida R

Motorola Moto Z4 dostanie jeszcze tylko jedną dużą aktualizację systemu. Jej posiadacze mogą więc liczyć na Androida Q, ale już nie na Androida R.

Motorola Moto Z4 to prawdziwa nowość na rynku smartfonów, która właśnie pojawiła się w sprzedaży. To nowoczesny sprzęt, klasyfikowany jako średnia półka, oferujący swemu nabywcy niezłe wyposażenie oraz funkcjonalność.

Producent wyposażył go obudowę odporną na pył i zachlapanie wodą, w której umieścił 6,4″ wyświetlacz OLED o proporcjach 19.5:9 oraz rozdzielczości Full HD+. Pod maską pracuje bardzo żwawszy ośmiordzeniowy Snapdragon 675, gwarantujący płynną wielozadaniowość, granie i oglądanie filmów. 4 GB pamięci RAM może być w tych czasach nieco małą ilością, ale za to mamy 128 GB pamięci użytkowej.

Tylna kamera jest w tym modelu wprawdzie pojedyncza, ale za to ma 48 MP sensor, co pozwala nagrywać wideo w 4K. Przednia kamera posiada natomiast 25 MP matrycę, obsługuje HDR i nagrywa wideo w Full HD. Smartfon zasilany jest natomiast przez 3600 mAh baterię, współpracującą z 15 W systemem szybkiego ładowania.

Kupujący ten model powinni mieć jednak świadomość faktu, że smartfon dostanie tylko jedną dużą aktualizację Androida. Model wypuszczony z Androidem 9 Pie, otrzyma wyłącznie Androida Q. I choć jest to nowy sprzęt, który teoretycznie powinien mieć co najmniej dwie duże aktualizacje, to nie dostanie już Androida R.

Pod względem dostępności aktualizacji, Motorola Moto Z4 wypada więc znacznie gorzej niż sprzęt rywali. Lenovo powinno więc popracować nad tą kwestią, gdyż podniesie to atrakcyjność jego sprzętu.

Motorola Moto Z4

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...