YouTube testuje nowy system komentarzy dla Androida

Użytkownicy smartfonów dostaną wkrótce nowy system komentarzy w aplikacji YouTube. Portal testuje właśnie wyświetlanie ich w oddzielnym oknie.

Ostatnio YouTube ma coraz większe problemy z zamieszczanymi przez użytkowników komentarzami. Pojawia się w nich bowiem coraz więcej mowy nienawiści, za co na portal spada krytyka z wielu stron, gdyż niezbyt sprawnie ją usuwa.

Jakby tego było mało, pod materiałami w których występują dzieci zaczęto umieszczać wpisy o treści pedofilskich, więc serwis musiał całkowicie wyłączyć możliwość komentowania. Krótko mówiąc dla należącej do Google firmy komentarze stają się coraz bardziej palącym problemem.

Firma pracuje więc nad wprowadzeniem zmian w systemach komentarzy, które obejmą mobilną aplikację. XDA Developers twierdzi, że niektórzy użytkownicy Androida z Indii, zauważyli w swej aplikacji dodatkowy przycisk umieszczony na górze strony. Służy on do obsługi komentarzy, a jego wciśnięcie otwiera nowe okno, w których znajdują się wpisy.

Możliwe, że portal przygotowuje się do całkowitego ukrycia komentarzy pod publikowanymi treściami wideo, o czym od jakiegoś czasu krążą pogłoski. Umieszczenie ich na innej stronie, pozwoliłoby chronić użytkowników przed zalewem nienawistnych treści. Jeśli natomiast ktoś miałby ochotę na zostawienie wpisu i dyskusję z innymi użytkownikami, mógłby to robić na oddzielnej stronie.

Rzecznik YouTube potwierdził, że faktycznie prowadzone są eksperymenty z nową formą wyświetlania komentarzy. Nie zdradził jednak żadnych konkretów, więc nie wiemy czy nowa opcja w przyszłości pojawi się w mobilnej aplikacji, a jeśli tak, to kiedy miałoby to nastąpić.

YouTube

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...