Przenośne generatory BioLite zapewnią nam prąd na kempingu

BioLite wzbogaca swą ofertę przenośnych systemów produkcji energii o nowe generatory, a także panele solarne. Przydadzą się osobom uwielbiającym kempingi, zapewniając im niezbędną energię.

Wiele osób wypoczywających na łonie natury nie chce rezygnować ze zdobyczy współczesnej technologii. Tymczasem nie zawsze jest dostęp do energii elektrycznej, zwłaszcza jeśli nie zatrzymujemy się na polach namiotowych. Dlatego warto zabierać prąd ze sobą, a umożliwiają nam to produkty firmy BioLite.

Przedsiębiorstwo właśnie zaprezentowało nowy sprzęt, który zapewni nam energię z dala od cywilizacji. W jej ofercie pojawiły się przenośne generatory BaseCharge 600 i BaseCharge 1500, a także panele solarne SolarPanel 100. Taki zestaw pozwoli produkować prąd do naszych urządzeń bez względu na to gdzie się znajdujemy.

Przenośne generatory uniezależnią nas od sieci energetycznej

Oba przenośne generatory mają wbudowane wyświetlacze LCD prezentujące informacje dotyczące ich działania. Wyposażono je także alerty dotyczące temperatury, aktywacji portów oraz statusu baterii. Możemy ponadto zobaczyć łączne zużycie energii w określonym czasie.

generatory

BaseCharge 600 to stacja kosztująca 699 dolarów, wyposażona w litowo-jonowy akumulator o pojemności 622 Wh. Producent zainstalował w nie trzy rodzaje złącza, m.in., typowe gniazdko ścienne do podłączenia urządzeń, wejście na panele słoneczne oraz port USB-C PD. Przenośny generator naładujemy za pomocą paneli słonecznych w około sześć godzin, zaś z gniazdka 3,5 godziny. Sprzęt waży około 6 kg.

generatory

BaseCharge 1500 kosztuje 1699 dolarów i posiada akumulator o pojemności 1521 Wh, a także tyle samo złącz co mniejszy wariant. Jego ładowanie z gniazdka trwa 13,5 godziny, zaś ze słońca około czterech godzin, jeśli podłączymy cztery zestawy ogniw słonecznych.

SolarPanel 100 to kosztujący 400 dolarów zestaw ogniw fotowoltaicznych, które naładują nasze generatory. Sprzęt jest składany i posiada cztery panele, które generują maksymalnie 100 W mocy. Można też połączyć ze sobą do czterech takich paneli, zwiększając ich moc do 400 W.

generatory

Urządzenie ma klasę wodoszczelności IPX4, więc jest odporne na lekki deszcz. Sprzęt pozwala bezpośrednio ładować dwa różne urządzenia, za pomocą portów USB-A oraz USB-C PD.

7 września rozpocznie się przedsprzedaż nowych produktów, zaś do sklepów trafią w październiku. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na stronie producenta.

Źródło

You may also like...