Przenośny dysk SSD Xiaomi jest stylowy, mały i bardzo szybki

Xiaomi właśnie wprowadziło do sprzedaży przenośny dysk SSD Xiaomi Mobile SSD 1 TB. Sprzęt ma niezłą prędkość zapisu oraz odczytu i z łatwością mieści się w kieszeni.

Xiaomi prowadza do swej oferty coraz więcej sprzętu komputerowego. W tym tygodniu chiński koncern zaprezentował pierwszy komputer klasy mini-PC – Xiaomi Mini Host, a teraz wprowadza do sprzedaży przenośny dysk SSD.

Xiaomi Mobile SSD 1 TB pojawił się właśnie na crowfundingowej platformie koncernu, gdzie można już składać na niego zamówienia. Dysk ma minimalistyczne, aczkolwiek bardzo nowoczesne wzornictwo i parametry techniczne, które czynią z niego świetne narzędzie do przenoszenia dużej ilości danych. Jego wymiary wynoszą 77.8 x 46.5 x 75 mm, natomiast masa to 60 gramów, co bardzo ułatwia jego przenoszenie. A dzięki aluminiowej obudowie wygląda bardzo stylowo.

Nośnik ma pojemność 1 TB, zaś prędkość odczytu/zapisu danych wynosi 2000 Mbps, co gwarantuje błyskawiczny transfer danych. Według producenta, zapisanie na nośniku przeciętnego filmu w jakości 4K zajmie nam około jednej minuty.

Sprzęt jest przy tym bardzo wszechstronny, gdyż jest kompatybilny z systemami Windows 7, macOS X 10.6, Android 9 oraz Linux Ubuntu 16 lub nowszymi. Obsługuje także złącza USB 3.2 Gen 2×2, USB 3.2 Gen 2, USB 3.2 Gen 1 i USB 2.0. Produkt objęty jest 2-letnią gwarancją i można z niego korzystać w temperaturach w przedziale od 0 do 40 stopni Celsjusza.

przenośny dysk SSD
Źródło: Xiaomi

Obecnie w przeliczeniu na złotówki dysk SSD można kupić w promocyjnej cenie 408 zł. Kampania zakończy się 21 grudnia, a wówczas cena nośnika wzrośnie do 503 zł. Jak to często bywa w przypadku nowej elektroniki użytkowej tego producenta, na razie można go nabyć tylko w Chinach. Nie można jednak wykluczyć, że w niedalekiej przyszłości trafi również na zachodnie rynki.

przenośny dysk SSD
Źródło: Xiaomi

Gdybyście chcieli dowiedzieć się ile podobne dyski kosztują w polskich sklepach, to zapraszam na tę stronę. #reklama

You may also like...