Przetrzymała wypożyczoną kasetę VHS przez 20 lat. Teraz ma problemy z prawem

Pewna kobieta z Oklahomy w 1999 roku wypożyczyła kasetę VHS z popularnym niegdyś serialem i zapomniała ją zwrócić. Teraz ma z tego tytułu problemy prawne, gdyż postawiono jej zarzuty o defraudację.

Młodzież wychowana na cyfrowym streamingu, nie ma pojęcia o tym, że kiedyś istniały wypożyczalnie, w których popularne filmy i seriale oferowano na kasetach VHS. Ostatni ślad po takich wypożyczalniach zginął lata temu, jednak niektórzy nadal je pamiętają. Szczególnie jeśli z powodu wypożyczonej kilka dekad temu kasety, mają teraz problemy z prawem.

W 1999 roku pewna kobieta mieszkająca wówczas w Oklahomie z jednej z takich wypożyczalni wzięła kasetę VHS z serialem “Sabrina nastoletnia czarownica”. Najwyraźniej zapomniała ją zwrócić i teraz ma z tego powodu problemy. Kobieta żyjąca obecnie w Teksasie, pewnego dnia udała się do lokalnego wydziału ruchu drogowego. Niedawno wzięła bowiem ślub i chciała zmienić nazwisko na prawie jazdy. Tam okazało się, że jest oskarżona o przestępstwo defraudacji własności wynajętej w 2000 roku.

Dokumenty sądowe wskazują, że kasetę VHS wypożyczono w mieście Norman, w wypożyczalni którą zamknięto w 2008 roku. Wynika z nich również, że kobieta nie zwróciła taśmy w ciągu 10-dniowego okresu wypożyczenia. W ten sposób naraziła wypożyczalnię na stratę niecałych 60 dolarów.

Kobieta zarzeka się jednak, że nigdy nie wypożyczyła takiej kasety, choć dokumenty wskazują iż zrobiono to na jej nazwisko. Twierdzi także, że nigdy w życiu nie oglądała serialu, więc nie rozumie dlaczego ją oskarżono. Sprawą zainteresowały się już odtwórczynie głównych ról we wspomnianej produkcji, które zapewniają o swym wsparciu dla oskarżonej.

Na szczęście sprawa skończyła się dla kobiety szczęśliwie. Sąd w Cleveland zdecydował bowiem o wycofaniu zarzutów.

VHS

Źródło

You may also like...