Przychód Pokemon GO przekroczył miliard dolarów

Wydana w zeszłym roku na smartfony gra Pokemon GO, okazała się wielkim sukcesem. Tytuł przyniósł twórcom 1,2 mld dolarów przychodu.

Gdy w zeszłym roku na rynku pojawiła się stworzona przez Niantic Labs gra Pokemon GO, cały świat oszalał na jej punkcie. Po pierwsze dlatego, że była to produkcja wykorzystująca szalenie popularną markę. A po drugie, wykorzystanie rzeczywistości rozszerzonej było dobrym pomysłem.

Po jakimś czasie popularność gry nieco zmalała, ale ostatnie aktualizacje i nowe elementy sprawiły, że chwilowo znowu stała się lubiana. Z pewnością cieszy się z tego jej producent, na którego konto spływają ogromne pieniądze. I mówimy tu o naprawdę potężnej kwocie.

Z najnowszego raportu firmy Apptopia wynika, że Pokemon GO przyniosło dotychczas przychód w wysokości 1,2 mld dolarów, pochodzący z mikrotransakcji. Duże znaczenie ma tutaj fakt, że tytuł pobrano ponad 750 milionów razy, jednak stosunkowo niewiele osób wciąż się nim bawi.

Raport informuje, że w czerwcu Pokemonami bawiło się jedynie 60 mln osób. Uwzględniono jednak użytkowników, którzy uruchomili tytuł co najmniej raz w miesiącu, więc bardziej zaangażowanych graczy jest z pewnością jeszcze mniej. A ich liczba ciągle spada, gdyż jeszcze w maju było ich 100 mln.

Być może chwilowo liczba grających znowu wzrośnie, gdy Niantic wprowadzi nową funkcję umożliwiającą uczestniczenie w rajdach, którą zapowiedziano jakiś czas temu.

Pokemon GO

Źródło: Venturebeat.com

You may also like...