Aplikacja Facebooka znajdzie darmowe WiFi

Facebook wprowadził nową funkcję, skierowaną do użytkowników smartfonów. Jego mobilna aplikacja pozwala znaleźć najbliższe darmowe WiFi.

Użytkownicy smartfonów doskonale wiedzą, że pakiety internetowe wyczerpują się bardzo szybko. Chętnie korzystają więc z publicznych darmowych WiFi, dostępnych m.in., w parkach miejskich czy McDonalds’ach.

Znalezienie takich WiFi może być jednak nieco trudne, ale na szczęście Facebook może w tym pomóc. Portal już w zeszłym roku zapowiedział prace nad nową funkcją do swej aplikacji mobilnej, pozwalającą znaleźć takie hotspoty.

Wspomniana funkcja została właśnie wprowadzona i jest dostępna dla użytkowników systemów Android oraz iOS. Użytkownik po jej wybraniu oraz aktywowaniu, będzie mógł zobaczyć na mapie publiczne hotspoty, znajdujące się najbliżej jego lokalizacji.

Trzeba jednak pamiętać, że nowa opcja nie pokaże wszystkich dostępnych hotspotów. Jedynie te należące do firm, które posiadają własny profil na Facebooku i zaznaczyły w jego informacjach, że mają darmowe WiFi.

darmowe WiFi

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...