Przyszłoroczny smartfon Apple to iPhone 8

Pracownik izraelskiego oddziału koncernu Apple ujawnił, że przyszłoroczny model smartfona amerykańskiej firmy, będzie nazywać się po prostu iPhone 8. Producent nie będzie więc zmieniać numeracji produktu, ani stosować literki S.

W przyszłym roku iPhone będzie obchodzić 10-tą rocznicę istnienia, zaś Apple zapowiedziało, że wprowadzi w swym smartfonie zmiany dotyczące wzornictwa oraz wyposażenia. Innymi słowy nie będzie to wzmocniony iPhone 7, lecz zupełnie nowy sprzęt.Pojawiły się więc spekulacje, że nowy produkt zostanie inaczej nazwany, by podkreślić w ten sposób jego nowoczesność i będzie funkcjonować jako iPhone 7s. Wygląd jednak na to, że nic takiego nie ma w planach. Business Insider, twierdzi bowiem, że zdaniem pracownika izraelskiego oddziału Apple zlokalizowanego w Herclijja, sprzęt będzie się nazywał się iPhone 8.

Wygląda więc na to, że Apple może zrezygnować z dotychczasowej tradycji oznaczania mocniejszych wersji swych smartfonów literką S i przejdzie do pełnej numeracji. Oczywiście to nie jest jeszcze informacja oficjalna, ale nie można tego wykluczyć.

Źródło: Businessinsider.comYou may also like...