Aplikacja PS4 Remote Play wreszcie trafiła na platformę iOS

Sony wreszcie przypomniało sobie o użytkownikach iOS, udostępniając im popularną aplikację PS4 Remote Play. Program umożliwia zdalną zabawę grami za pośrednictwem smartfona.

Konsola PlayStation 4 to fajny gadżet, jednakże mamy do czynienia ze sprzętem stacjonarnym. Czasem natomiast chcielibyśmy pograć w łóżku przed snem, w wygodnym fotelu ustawionym na tarasie, czy w hamaku rozwieszonym w ogrodzie. Odkąd Sony przestało wspierać konsolki przenośne i zakończyło ich produkcję, taka zabawa może być nieco utrudniona.

Na szczęście parę lat temu producent udostępnił na Androida aplikację PS4 Remote Play. Jest to streaming gier na smartfona, umożliwiający zdalną zabawę grami uruchomionymi na konsoli. Innymi słowy, na urządzeniu przenośnym możemy bawić się tak samo dobrze jak na PS4, a zaletą tego rozwiązania jest mobilność. Niestety aplikacja była dotychczas dostępna tylko dla posiadaczy systemu Google. Na szczęście Sony przypomniało sobie, że istnieje jeszcze platforma iOS.

Od dziś użytkownicy PlayStation 4 mogą więc streamować gry również na swego iPhone’a lub iPada. Musimy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach. Po pierwsze na smartfonie musimy mieć zainstalowany system iOS 12.1 lub nowszy. Sony zaleca też, by z aplikacji korzystać co najmniej na iPhonie 7, iPadzie szóstej generacji oraz drugiej generacji iPada Pro. Starsze urządzenie mogą nie wspierać jej tak jak powinny.

Poza tym aplikacja nie współpracuje z sieciami komórkowymi, więc musimy korzystać z pośrednictwa domowego WiFi. Nie jest też kompatybilna z DualShockiem 4, więc do sterowania w grach trzeba używać ekranu dotykowego lub kontrolera innej firmy.

Do znacznie obniża atrakcyjność aplikacji PS4 Remote Play, ale jeśli Wam to nie przeszkadza, to możecie ją pobrać z App Store.

PS4 Remote Play

Źródło: Itunes.apple.com

You may also like...