Apple znowu obniża ceny iPhone’ów w celu zwiększenia sprzedaży

Apple ciągle walczy o chińskiego klienta, który nie jest już zainteresowany kupowaniem iPhone’ów. Firma po raz kolejny obniża ich ceny, licząc że pomoże to zwiększyć zainteresowanie jego sprzętem.

Chiny jeszcze do niedawna były dla Apple drugim co do wielkości rynkiem zbytu smartfonów. Mieszkańcy tego kraju uwielbiali produkty amerykańskiego koncernu. Uwielbienie było tak duże, że niektórzy dla ich zdobycia potrafili zrobić bardzo wiele.

W ostatnim czasie sytuacja uległa jednak znaczącej zmianie. Chińczycy nie chcą już tak chętnie kupować iPhone’ów, zaś sytuacji nie poprawia batalia patentowa z Qualcommem. Tamtejsi klienci coraz bardziej preferują obecnie lokalne marki. Taka sytuacja oczywiście poważnie martwi szefostwo i akcjonariuszy firmy z Cupertino.

Apple walczy więc ze spadkiem sprzedaży obniżeniem ceny sprzętu, ale niewiele to pomogło. Pierwsza obniżka miała miejsce na początku tego roku, a objęła modele iPhone 8 i 8 Plus, a także XS, XS Max i XR. Wysokość rabatów była uzależniona od modelu i dość zróżnicowana. Najwięcej mogliśmy jednak zaoszczędzić jeśli zdecydowaliśmy się na zakup modelu iPhonie XR. Ten sprzęt był tańszy o 66 dolarów.

Apple wprowadza kolejne obniżki na chińskim rynku

Wprowadzenie niższych cen nie poprawiło jednak sprzedaż tak jak tego oczekiwano. Amerykański koncern zapowiedział więc kolejne obniżki cen swych produktów, które tym razem są naprawdę znaczące. Na przykład zeszłoroczny iPhone XS oferowany jest aż o 150 dolarów taniej, a więc rabat jest bardzo duży. O tyle mniej zapłacimy, gdy zdecydujemy się zakupić sprzęt w fizycznym sklepie. Ale jeśli sięgniemy po oferty sklepów online w naszym portfelu zostanie jeszcze więcej pieniędzy. Za ten sam smartfon zapłacimy bowiem aż 195 dolarów mniej.

To jeszcze nie jest największa kwota jaką zaoszczędzimy kupując nowy smartfon amerykańskiej firmy. Na przykład popularny sklep JD.com model iPhone XS Max oferuje w cenie niższej o 250 dolarów. Jeśli jednak zawitamy do konkurencyjnego Suning, zapłacimy aż o 300 dolarów mniej. Jak widzimy, oferty są bardzo atrakcyjne.

Obniżki nie są jednak wprowadzone na stałe i będą obowiązywały jedynie do 25 marca, by zwiększyć sprzedaż.

Apple

Źródło: Udn.com

You may also like...