PS5 bez możliwości zwiększenia miejsca na gry

Nabywcy PS5 na razie nie będą mogli powiększyć dostępnej przestrzeni na gry. W momencie premiery nowej konsoli ta funkcja nie będzie dla użytkowników dostępna.

Gry powstające na konsole oferują nie tylko lepszą rozdzielczość, ale są przy tym coraz bardziej rozbudowane. Na dysku zajmują więc coraz więcej przestrzeni, co dla użytkowników sprzętu nie jest dobrą wiadomością. Pojemność wbudowanego dysku jest bowiem ograniczona przez producenta, więc możemy na nim zainstalować określoną ilość tytułów.

PS5 bez obsługi dysków M2.SSD

W przypadku PS5 problem ten rozwiązuje stworzona przez producenta funkcja rozszerzenia dostępnej przestrzeni za pomocą dysku M2. SSD. Taka opcja znacznie podnosi komfort użytkowania sprzętu, umożliwiając zwiększenie miejsca w razie potrzeby. Problem w tym, że nie będzie dla użytkowników dostępna w momencie premiery konsoli.

Sony potwierdziło bowiem, że wspomniana opcja w momencie rynkowego debiutu sprzętu będzie wyłączona. Nie oznacza to jednak, że producent stworzył ją niepotrzebnie. Koncern zapewnia bowiem, że włączy ją w późniejszym terminie poprzez aktualizację oprogramowania sprzętu.

Dlaczego producent nie chce na razie udostępnić tej opcji? Jeden z inżynierów wyjaśnił, że nie wszystkie dyski M2. SSD s na tyle szybkie, by spełniały potrzeby PS5. Dysk musi bowiem oferować transfer ponad 5,5 GB/s. Nie wszystkie modele pasują też rozmiarami do slotu rozszerzeń, gdyż wiele z nich zintegrowano z radiatorami rozpraszającymi ciepło. Poza tym nie każdy współpracuje z firmowym kontrolerem I/O. Sony musi więc najpierw przeprowadzić testy kompatybilności dysków, które odbędą się pod koniec bieżącego roku. Dopiero wówczas firma aktywuje opcje i poinformuje użytkowników, jakie dyski są z jej konsolą kompatybilne.

Mało miejsca na gry

Dla użytkowników konsoli nie jest to dobra wiadomość. Wiemy już bowiem na pewno, że wbudowany w nią dysk SSD o pojemności 825 GB, oferuje jedynie 667 GB dostępnej dla gracza przestrzeni. Tymczasem niektóre tytuły premierowe zajmują więcej niż 100 GB, więc nie zainstalujemy ich wiele. Na przykład Spider-Man: Miles Morales Ultimate Launch Edition zajmuje 105 GB, zaś Call of Duty: Black Ops Cold War potrzebuje aż 133 GB.

PS5

Źródło

You may also like...