Odkurzacz Panasonica odzyska zgubione słuchawki AirPods

Inżynierowie firmy Panasonic opracowali nietypowy odkurzacz adresowany do właścicieli słuchawek AirPods. Pozwala wyciągnąć je z torów metra lub kolejki miejskiej.

Bezprzewodowe słuchawki to jeden z najlepszych wynalazków ostatnich lat. Brak kabla sprawia bowiem, że są zdecydowanie bardziej komfortowe w użytkowaniu, zapewniając pełną swobodę ruchu. Mają jednak pewną dość istotną wadę, mianowicie potrafią wypadać z uszu. Innymi słowy, bardzo łatwo jest je stracić, zaś wymiana zgubionej słuchawki jest niezwykle kosztowna.

W dużych miastach, w których transport miejski opiera się na metrze oraz kolejce naziemnej, wypadanie takich słuchawek z uszu stanowi poważny problem. W dużej części przypadków spadają bowiem na tory, skąd ich odzyskanie wcale nie jest takie łatwe. Nie można bowiem od tak po nie sięgnąć, gdyż jest to niebezpieczne, a poza tym są małe i trudno je chwycić. Trzeba więc albo kombinować i stworzyć własne narzędzie, albo zgłosić się do zarządu transportu.

odkurzacz

Panasonic ma jednak na to radę i stworzył narzędzie do wyciągania z torów słuchawek AirPods. Urządzenie przypomina typowy odkurzacz pionowy, lecz nie służy do sprzątania tylko do zbierania przedmiotów znajdujących się na torach.

Oczywiście sprzęt nie powstał do komercyjnego użytku, więc nie się go kupić. Gadżet opracowano dla pracowników obsługi metra, aby bezpiecznie mogli wydobywać zalegające na torach słuchawki. Produkt przeszedł już testy na tokijskiej stacji Ikebukuro, a ich wyniki okazały się bardzo obiecujące. Urządzenie działa bowiem znacznie lepiej od wcześniej wykorzystywanych metod.

Źródło

You may also like...